4° motobefana 6 Janar 2012

E diel 6 Janar vjen edicionin e 4-t të Motobefana, në bashkëpunim me Bashkinë e Santa Teresa Gallura.

pm 9:00 ajo pritet ardhjen e motobefane parë,Të gjithë 12:30 Rreth fillojë procesion nëpër rrugët e vendit dhe në 14:00 të gjithë fëmijët në rrugë për të luajtur së bashku me Fidali “70, Ditë do të përfundojë me shpërndarjen e çorape të plotë të ëmbëlsirat për të gjithë fëmijët.

Pastaj… Mos e humbisni këtë raund të katërt, ne jemi duke pritur për 6 Janar në Piazza Vittorio Emanuele në Santa Teresa Gallura

No Comments

Vendo Moto Yamaha Fazer FZ1 GT 2006

Biçikletë Perfect mirëmbahen rregullisht në, kurrë udhë shkarkimit leo vince sbk karbonit gjithashtu në dispozicion sos origjinal, goma Pirelli Diablo Rosso II vetëm ndryshuar, të përfshira në çmim dhe të jepnin gjithashtu raft Givi 46 litra për ndeshjen e biçikletë, parabrezza turne dhe RICAMBI buoyancy.

Çmimi është i negociueshëm pak, telefononi mua për sqarime të mëtejshme 335.318395 (Joseph)

2 Komente

4° Motoraduno Strait e Bonifacio

 

7-8-9Settembre 2012

Program

7 -Settembre
 • pm 09:00 alle12:00 pritja dhe regjistrimi në Piazza Vittorio Emanuele, Akomodimi në objektet lidhur
 • Të gjithë 12:00 udhëtim të shkurtër me aperitiv Mormorata me një ndalesë në tarracë të bukur me pamje nga deti dhe 13:00 Dreka në restorant lokal.
 • Gjithcka ore 15:00 turne udhëzuar e Nuraghe fshatit dhe varri i gjigandët e "lu Brandali".
 • Gjithcka ore 16:30 në lidhje me kthimin në Santa Terezës dhe argëtim.
 • Gjithcka ore 20:00 darkë në restorant lokal dhe pas-darkë folk mbrëmje.

8 -Settembre
 • Pm 09:00 Të gjithë 12:00 pritja dhe regjistrimi në Piazza Vittorio Emanuele dhe akomodimit në objektet akomoduese.
 • Gjithcka ore 10:00 nisjes për turneun, Pasazhi në portin, Terravecchia drejtimi, Tabela Port, la Ficaccia, Marazzino pastaj innestarci në SS 133 bis Palau,goditës kalimin në San Pasquale skenik me pamje mbi Maddalena,vazhdojnë të Arzachena, dhe në këtë mënyrë e tërthortë për të qytetit Laconia, vazhdim te te kripes, Pasazhi për të lartë Palau , Ardhja në Palau port dhe konvikteve për Maddalena.Giro ishull skenik ku ju mund të admirojnë limane dhe plazhet e bukuri të rralla , përafërsisht në 13:00 ndaluar snack-drekë në ishullin e Caprera. Pas vizitës së drekës në muze, shtëpia dhe varri i Garibaldi.
 • Gjithcka ore 16:00 për, konviktit në Palau dhe të kthehet në Santa Teresa.
 • Gjithcka ore 20:00 darkë në restorant lokal dhe pas-darkë mbrëmje muzikore në shesh.


9 -Settembre
 • Pm 09 Të gjithë 12:00 pritja dhe regjistrimi në Piazza Vittorio Emanuele,
 • në 09:00 Nisja për në portin e Santa Tereza dhe konvikteve në anije për të hipur përgjatë bregdetit vizituar nga gjiret më të bukura, ndaluar për not në ishujt e arkipelag e La Maddalena dhe drekë në bord (mos harroni të sjellë tuaj rroba banje dhe peshqir, thelbësor)
 • Të gjithë 17:00 në lidhje me kthimin në Santa Teresa,
 • në 18:00 Çmime dhe Përshëndetje për të gjithë pjesëmarrësit.

Pagesa për pjesëmarrje € 190,00 një person.

Tarifa përfshin:

 • Regjistrohu me Gadgets dhe pije mirëpritur
 • 2 netë në një hotel me B&B
 • 2 darka 1 Dreka në restorant lokal
 • Ferry a.r. Nga Maddalena
 • Pranimi në muze
 • Udhëtim me varkë me drekë në bord
 • Snack-drekë Caprera

Për të gjithë të interesuar në këtë rast nga gadishulli, kontaktuar Tour Randa agjenci të num. 0789 870020 ose 0789 741082 duke specifikuar që ju doni të marrin pjesë në tubim motor që ju do të ketë një trajtim të mirë mbi trafikimin në Vado Ligure OLBIA Civitavecchia dhe Porto Torres me Saremar kompanisë Marittima,por mos harroni se vende janë të kufizuara, kështu që e bëj me ngut për të blerë bileta.
P.S.
 • Mos harroni që gjithmonë të respektojnë kodin e autostradës, Club Moto poshtë çdo përgjegjësi për dëmet ndaj personave apo pronës.
 • Eja me frymën e argëtim dhe e di se klubi motor do të bëjë gjithçka në mënyrë që ju mund të gjeni veten në lehtësi.
 • Ejani në paqe ndryshe qëndrojnë në shtëpi.
info:
presidente@motoclubsantateresa.it
info@motoclubsantateresa.it
qelizë.  335 318395  Giuseppe Franceschini
qelizë. 340 3740217  Cherchi Paolo

3 Komente