4° motobefana 6 Јануари 2012

Недела 6 Јануари доаѓа на 4-то издание на Motobefana, во соработка со општина Санта Тереза ​​Gallura.

часот 9:00 се очекува доаѓањето на првиот motobefane,Сите 12:30 за да почне процесијата низ улиците на земјата и во 14:00 сите деца на улица да игра заедно со Fidali “70, Денот ќе заврши со дистрибуција на чорапи полни со слатки за сите деца.

Потоа… Не ја пропуштајте оваа четвртиот круг, ние се чека за 6 Јануари на плоштадот Vittorio Emanuele во Санта Тереза ​​Gallura

Нема Коментари

Vendo Мото Јамаха FZ1 Fazer GT 2006

Совршен велосипед редовно се одржува во, никогаш не ги пратите издувните leo vince SBK јаглерод исто така достапни на оригиналниот издувните, гуми Pirelli Diablo Росо II едноставно ги променија, вклучени во цената и родот, исто така, решетката GIVI 46 литри за да одговара на велосипед, parabrezza турнеи и пловни RICAMBI.

Цената е малку преговара, ме викаат за натамошни појаснувања 335.318395 (Joseph)

2 Коментари

4° Motoraduno теснец Бонифацио

 

7-8-9Settembre 2012

Програма

7 -Settembre
 • часот 09:00 alle12:00 прием и регистрација на плоштадот Vittorio Emanuele, сместување во установи здружени
 • Сите 12:00 кратко возење до Mormorata аперитив со гости во прекрасна тераса со поглед на морето и 13:00 Ручек во локален ресторан.
 • Сите руда 15:00 водени турнеја на селото Nuraghe и гробот на гигантите на "Лу Brandali".
 • Сите руда 16:30 да се врати во Санта Тереза ​​и слободно време.
 • Сите руда 20:00 вечера во локален ресторан и по-вечера вечер фолк.

8 -Settembre
 • Pm 09:00 Сите 12:00 прием и регистрација на плоштадот Vittorio Emanuele и сместување во сместувачки капацитети.
 • Сите руда 10:00 заминување за турнеја, премин на порта, насока Terravecchia, Порт Табела, la Ficaccia, Marazzino тогаш innestarci на СС 133 бис да Палау,удираат премин на сценската Сан Pasquale со поглед на Maddalena,продолжи да Arzachena, а во градот по заобиколен пат да Лаконија, продолжување на сол, премин за висок Палау , пристигнување во Палау пристаништето и интернат за Maddalena.Giro на сценската островот каде што може да му се восхитувам на заливите и плажи на ретка убавина , приближно 13:00 запре снек-ручек на островот Caprera. По ручекот посета на музејот, куќата и гробот на Гарибалди.
 • Сите руда 16:00 за, качите на Палау и назад до Санта Тереза.
 • Сите руда 20:00 вечера во локален ресторан и по-вечера музичка вечер на плоштадот.


9 -Settembre
 • Pm 09 Сите 12:00 прием и регистрација на плоштадот Vittorio Emanuele,
 • во 09:00 поаѓање до пристаништето Санта Тереза ​​и интернат на бродот да се прошетаат по должината на брегот во посета на најубавите заливи, запре за пливање на островите на архипелагот на Ла Maddalena и ручек на одборот (не заборавајте да понесете со вас вашиот костим за капење и крпи, од суштинско значење)
 • Сите 17:00 да се врати во Санта Тереза,
 • во 18:00 награди и честитки до сите учесници.

Котизацијата за учество € 190,00 лице.

Цената вклучува:

 • Регистрирајте се со gadgets, и добредојде освежителни пијалоци
 • 2 ноќевања во хотел со B&Б
 • 2 вечери 1 Ручек во локален ресторан
 • Ферибот a.r. Од Maddalena
 • Прием на музеите
 • Патување со брод со ручек на одборот
 • Снек-ручек Caprera

До сите заинтересирани за овој настан од полуостровот, јавите на агенцијата Randa турнеја на ЕЕЗ. 0789 870020 или 0789 741082 и специфицирање на кој сакате да учествуваат во мото собирот ќе имаат добар третман за трговија со Vado Ligure Civitavecchia Olbia и Порто Торес со компанијата Marittima Saremar,но запомнете дека местата се ограничени, па побрзај да купат билети.
P.S.
 • Запомни дека секогаш ги почитуваат автопат код, Мото клуб одрекува од секаква одговорност за штета на лица или имот.
 • Доаѓаат со духот на забавата и знам дека на мотоцикл клуб ќе стори сé што е, па можеби ќе се најдете на леснотија.
 • Доаѓаат во мир инаку остане дома.
инфо:
presidente@motoclubsantateresa.it
info@motoclubsantateresa.it
ќелија.  335 318395  Giuseppe Franceschini
ќелија. 340 3740217  Cherchi Paolo

3 Коментари